Про це заявив гендиректор “Росатому” Олексій Лихачов, передає російська державна інформаційно-пропагандистська агенція “Інтерфакс”.
“Ми, як і планували, саме сьогодні розпочали основну хвилю евакуації, десь хвилин за 20 приблизно після цього злощасного удару. Автобуси рушили з боку станції “Бушер” у бік ірано-вірменського кордону. 198 людей, якщо бути точними, найбільша хвиля евакуації знаходиться в автобусах”, — сказав він.
Читайте також: Запорізька АЕС під окупацією: плани Росатома, роль МАГАТЕ та глобальний атомний вплив Росії
При цьому Ліхачов зазначив, що удару було завдано в контур захисту станції.
За даними представниці МЗС РФ Марії Захарової, внаслідок удару загинув охоронець АЕС.
Ісламська Республіка Іран також поінформувала МАГАТЕ про наразі 4-ий обстріл Бушерської АЕС.
Судячи з попередніх заяв Ліхачова та “Росатому”, йдеться про останню евакуацію громадян РФ з Бушерської АЕС, що повністю споруджувалася та обслуговувалася росіянами і є першою атомною станцією в Ірані.
- Евакуація росіян з “Бушеру” почалася після того, як сили США та Ізраїлю почали завдавати повітряних ударів по цьому об’єкту.
- Попередня евакуація мала місце 27 березня, коли було вивезено 164 співробітника “Росатому”.