НБУ прогнозує ймовірне підвищення тарифів на світло


Про це йдеться у звіті НБУ.

Так, установа припускає, що до кінця лютого в Україні не змінюватимуть чинні тарифи на електроенергію, газ, опалення та постачання гарячої води.

“Водночас з огляду на зростання потреб у фінансуванні відновлення енергосистеми після масованих обстрілів зросла ймовірність подальшого поступового та поетапного приведення частини з цих тарифів до їх економічно обґрунтованих рівнів”, – зауважують у звіті.

Читайте також: Що буде з цінами на електроенергію: тарифи у лютому

Зазначено, що основним чинником для таких змін залишається потреба у фінансуванні ремонтних робіт та підтримці стійкості енергосистеми.

Також Нацбанк підкреслює, що не має інформації про ймовірні рішення стосовно тарифів та не бере участі у формуванні тарифної політики.

  • Кудрицький розповів, що зростання тарифів на електроенергію збільшує прибутки Енергоатома, але не допомагає відновлювати пошкоджені ТЕЦ. Ремонт великих станцій можливий за рахунок донорських коштів.