Кількість працездатного населення знизилася на 40%, – Мінсоцполітики


Про це повідомила перша заступниця міністра соціальної політики Дарія Марчак, передає Delo.ua.

За її словами, Україна переживає глибоку демографічну кризу, що характеризується стрімким старінням населення. Частка людей віком 65 років і старше збільшилася з 12% у 1991 році до 18% у 2021-му, а у 2024 році вона досягла 22%.

Через виклики та загрози, які спричинені тривалою війною, за прогнозами демографів, до 2041 року населення України може скоротитися до 28,9 млн осіб, а до 2051 року — до 25,2 млн осіб.

“Демографія дуже змінює ринок праці та впливає на нього. 74% роботодавців відчувають брак кадрів, а середній дефіцит у компаніях становить приблизно 15% від штату”, — сказала чиновниця.

Також вона нагадала, що для відновлення економіки Україні необхідно додатково 4-5 млн людей.

За словами Марчак, аби подолати кризу на ринку праці, Україна має викорінити ейджизм. Заступниця міністра зауважила, що 69% чоловіків та 67% жінок у віці 50 років і старше стикалися з ейджизмом, адже роботодавці часто пропонують вакансії молодим.

“Люди старшого віку менше хочуть шукати роботу, а це велика проблема, адже їх потрібно долучити до ринку праці. Тому треба забезпечити рівне ставлення для всіх шукачів роботи”, – наголосила вона.