Україна синхронізувала санкційний тиск на РФ з Євросоюзом і G7


Відповідний указ у п’ятницю, 27 червня, опублікували на сайті Офісу президента України.

Указ вводить у дію відповідне рішення РНБО від 27 червня 2025 року та набуває чинності від сьогодні. Контроль за виконанням рішення Ради нацбезпеки і оборони покладено на секретаря РНБОУ.

Відповідно до рішення Ради національної безпеки й оборони України, Кабміну та СБУ разом з Національним банком України доручено забезпечити повну імплементацію в юрисдикції України санкцій, затверджених міжнародними партнерами.

“Обмежувальні заходи (санкції), затверджені державами-партнерами, мають бути синхронізовані в юрисдикції України шляхом їх подання на розгляд та затвердження Радою національної безпеки і оборони України не пізніше ніж на 15-й день після набрання чинності відповідним рішенням держави-партнера або об’єднання держав”, – йдеться в рішенні РНБО.

  • 19 червня Володимир Зеленський провів нараду щодо посилення санкційної політики проти Росії. На ній було погоджено кілька важливих рішень, зокрема й про повну синхронізацію українських санкцій із санкціями партнерів, зокрема ЄС.