Росіяни викрали Миколу Маслія одним із перших! Уже більше як півроку про його долю нічого не відомо

Tetiana Pechonchyk

Після захоплення Куп‘янська зник депутат міської ради Микола Маслій, який боровся проти здачі міста росіянам. …Уже більше як півроку про його долю нічого не відомо.

Росіяни викрали Миколу Маслія одним із перших. Пізніше насильницькі зникнення активних громадян, місцевих голів і депутатів стали масовими на новоокупованих територіях та вимірюються сотнями випадків.

Маслій був депутатом від «Блоку Світличної «Разом» і знаходився в опозиції до ОПЗЖ. Він відкрито виступив проти рішення міського голови здати місто та організував протест проти окупації.

1 березня 2022 року Микола Маслій вийшов на мітинг та закликав до цього інших людей. Його відвели вбік російські військові, після чого вони почали стріляти й випускати димові заряди, а Маслія кудись забрали. Інших повідомлень про нього знайти не вдалося, фейсбук-сторінка Миколи не оновлювалась із 27 лютого.

Після російського вторгнення Микола Маслій став на захист свого міста. 26 лютого він записав і опублікував відеозвернення до жителів Куп’янська: “Не переживайте, не панікуйте. Пам’ятайте, ми вас як захищали, так і будемо захищати. Ми добровольці з 2014 року, пройшли цей нелегкий шлях не для того, щоб наше місто взяли орки”. В цей день він також повідомляв про втрати в техніці, які несе ворог на підступах до міста.

27 лютого Микола Маслій повідомив, що в місто зайшли росіяни. В цей же день він написав про зраду мера Куп’янська Геннадія Мацегори, якого 2020 року було обрано від партії ОПЗЖ. Мацегора сам домовився з російськими окупантами про передачу влади в місті.

Звільнення Куп‘янська дає надію, що з‘являться також нові подробиці про Миколу Маслія.

Люди, які у прикордонних містах і селах протистояли навалі ворога у перші дні наступу, – справжні герої. Маємо зробити все можливе і неможливе, щоб розшукати Миколу Маслія. Сподіваюся, він живий і буде звільнений з полону росіян 🙏

джерело

Редакція сайту не несе відповідальності за зміст блогів. Думка редакції може не збігатися з авторською.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *