Коли ж ви нажеретесь!?? 67 «слуг народу», які мають МІЛЬЙОНИ, орендують житло за бюджетні кошти

На сьогодні в Україні 147 народних депутатів орендують житло за бюджетні кошти, з них 81 депутат має на своїх рахунках понад мільйон гривень. Найбільше серед таких орендарів-мільйонерів представників президентської фракції «Слуга Народу» — 67 депутатів.

Про це повідомляє громадська організація «Комітет виборців України». Вона проаналізувала декларації народних депутатів, які отримують бюджетну компенсацію для оренди житла або винайму готельного номера.

Серед інших політичних сил теж є мільйонери, які отримують компенсацію від держави. Так, по 4 депутати-мільйонери, які орендують житло й отримують відшкодування, входять до складу груп «За майбутнє» та «Довіра», 2 депутати — позафракційні, 2 — члени «Європейської Солідарності», 1 — «Батьківщини», 1 — «Опозиційної платформи — За життя».

Список найбагатших депутатів, які отримують бюджетні кошти на оренду житла, виглядає так:

Олег Воронько, «Слуга Народу», задекларував 129 млн грн;
Сергій Магера, позафракційний, 25,5 млн грн;
Остап Шипайшло, «Слуга Народу», 22,5 млн;
Олександр Трухін, «Слуга Народу», 20,9 млн;
Анатолій Урбанський, «За майбутнє», 19,8 млн;

Олександр Пономарьов, ОПЗЖ, 19,3 млн;
Олег Мейдич, «Батьківщина», 14 млн;
Валерій Лунченко, «Довіра», 12,8 млн;
Степан Чернявський, «Слуга Народу», 11,5 млн;
Павло Павліш, «Слуга Народу», 10,8 млн.

У «Комітеті виборців» вважають, що Верховній Раді варто відмовитися від практики виплати коштів для народних депутатів на оренду житла.

«Абсолютна більшість депутатів, які отримують такі кошти, могли б оплачувати винайм житла самостійно. Розмір заробітної плати народного депутата дозволяє оплачувати оренду квартири в Києві без допомоги коштів платників податків. Законодавчі норми щодо компенсації депутатам коштів на винайм житла є пережитком минулого, від якого варто відмовитися», — зазначив голова КВУ Олексій Кошель.

Чому взагалі депутати отримують ці компенсації?

Це передбачено законом «Про статус народного депутата України». Відповідно до ч. 1 ст. 35 цього закону кошти на оренду житла або винаймання готельного номера передбачені у витратах на забезпечення діяльності парламенту.

Право на отримання таких коштів мають народні депутати, які не забезпечені житлом у місті Києві, тобто прописані не в столиці, а на відстані понад 30 км від меж Києва.

Апарат Верховної Ради України щомісячно виділяє з бюджету кошти для компенсації оренди житла на підставі заяви та копії документа, до якого внесені відомості про місце проживання депутата. В середньому на оренду житла народні депутати отримують 20 тисяч грн щомісячно.

Джерело:

Редакція сайту не несе відповідальності за зміст блогів. Думка редакції може не збігатися з авторською.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *