
Про це повідомив президент України Володимир Зеленський.
Він поінформував про результати першого засідання оновленого складу Ради національної безпеки і оборони України, яке було присвячене питанням внутрішньої безпеки, зокрема економічної.
“Абсолютно конкретне завдання – направити більше внутрішніх сил України на розвиток, зростання економіки, а отже – зростання виробництва та робочих місць, які підтримують оборону та стійкість держави”, – зазначив Зеленський.
За словами президента, прийнято рішення про запровадження реального мораторію на перевірки бізнесу державними органами та будь-яке втручання державних структур у підприємницьку діяльність.
Цей мораторій, як зазначено, має стати базою для впровадження економічних рішень на підтримку бізнесу, партнерських проєктів і загальної економічної стабільності.
“Маємо відчутно масштабувати інвестиції в Україну та реалізацію спільних із партнерами проєктів, зокрема з локалізацією виробництва”, – додав глава держави.
Президент наголосив на необхідності досягти відчутних економічних результатів упродовж наступних шести місяців.
Коментар Свириденко
За словами прем’єр-міністра Юлії Свириденко, відтепер контроль здійснюватиметься лише точково – там, де дійсно існують високі ризики. Планується цифровізувати систему державного нагляду, щоб унеможливити ручне втручання в процеси перевірок.
“Прокуратура та правоохоронні органи вже проводять аудит відкритих справ проти підприємців. За його результатами, 30% цих проваджень – вже закриті”, – заявила прем’єр.
Завданням ініціативи є усунення штучних перешкод, які блокують роботу бізнесу, а також недопущення нових безпідставних проваджень.
Уряд готується внести до Верховної Ради пакет законопроєктів про захист бізнесу та реформу контролюючих органів. Йдеться, зокрема, про зміни до Кримінального процесуального кодексу України та інших нормативних актів.
Згідно з ініціативою, нові кримінальні провадження проти підприємців зможуть погоджувати лише Генеральний прокурор або керівники прокуратур регіонального рівня. Арешти майна й документів скасовуватимуться, якщо вони перешкоджають роботі підприємства. Також передбачене закриття “завислих” справ, які не мають достатніх доказів.
- У першій половині 2025 року в Україні зареєстрували понад 137 тис. нових ФОПів, але закрилося ще більше — понад 157 тис. Третина закритих бізнесів проіснувала менш як два роки, а понад 5 тис. — лише кілька тижнів.