
Відповідні зміни до Податкового кодексу України вже набрали чинності, передає пресслужба Державної податкової служби.
Від сплати звільняються податок на доходи фізичних осіб, єдиний податок, військовий збір, а також єдиний соціальний внесок, якщо ФОП не має найманих працівників.
Звільнення застосовується автоматично на підставі даних з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів, починаючи з першого числа місяця мобілізації або укладення контракту, але не раніше 24 лютого 2022 року.
Якщо інформація про мобілізацію чи контракт є в Реєстрі, подавати заяву не потрібно, якщо ні — можна звернутися з заявою та документами до податкової.
Податкова служба не буде нараховувати авансові платежі з єдиного податку і військового збору на період служби, а вже нараховані суми підлягають анулюванню.
Якщо ФОП було виключено з реєстру через несплату податків під час служби — його поновлять автоматично. Мобілізовані ФОП, які не мають інших підстав для страхування, звільняються від нарахування і сплати ЄСВ на весь період служби, а нараховані штрафи і пені за цей період скасовуються.
Якщо ФОП має найманих працівників, він може уповноважити іншу особу виплачувати зарплату, а ЄСВ сплачувати протягом 180 днів після демобілізації без штрафів.
Звітність з ЄСВ подається протягом 150 днів після демобілізації без пені.
Якщо були порушення сплати чи звітності до або під час служби, ФОП звільняється від відповідальності за умови виконання обов’язків у встановлені строки після демобілізації.
Читайте також: Липень 2025: що змінилося для військових — цифровізація, виплати, облік