
Україна дуже широко використовує електронні комунікації між громадянами і ТЦК та СП, каже депутат.
Російські удари по територіальних центрах комплектації та соціальної підтримки (ТЦК та СП) мають на меті внести дисбаланс, панічну складову у процес мобілізації в Україні, проте системної загрози цьому немає, адже законодавство дозволяє дуже широко використовувати електронні комунікації між громадянами і ТЦК та СП. Про це заявив голова підкомітету комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський в інтерв’ю Українському радіо.
“Російська Федерація відчула, що їй захопити всю Україну за дні, тижні, місяці й роки не вдалося і що український народ згуртувався і дійсно мобілізація дуже швидко дала результати. Сектор безпеки і оборони чисельності з 250 000 на початок війни дуже швидко набрав спроможності у понад один мільйон осіб. І Росія почала системно дискредитувати ідею мобілізації в Україні”, – пояснив нардеп.
За його словами, через різноманітні свої медійні ресурси і соцмережі РФ “намагається якраз підсвічувати ті проблеми, які дійсно є”. Водночас, за його словами, вони не є системними.
“У парламентському комітеті з питань нацбезпеки та оборони є статистика, що до 98% процесів мобілізації відбувається абсолютно спокійно і без будь-яких конфліктів. А ці кілька відсотків, які викликають резонанс у суспільстві, формують певним чином цю суспільну думку. І Росія підігріває відповідні настрої, гіперболізує їх”, – зазначив Веніславський.
Атаки по ТЦК – продовження попереднього сценарію
Сценарій завдавання ударів по ТЦК якраз і є продовженням сценарію дестабілізації мобілізаційних заходів, каже він, адже ТЦК займаються не тільки безпосередньо мобілізацією, а й рекрутингом, веденням обліку громадян тощо.
“Тому це має на меті внести дисбаланс, панічну складову у процес мобілізації. Але завдяки тому, що ми ухвалили законодавство, яке дозволяє на сьогодні дуже широко використовувати електронні комунікації між громадянами і ТЦК та СП, то системної загрози для мобілізації немає”, – запевнив депутат.
Говорячи про небажання українців мобілізовуватися, він заявив, що ніхто не очікував, що війна триватиме 3,5 роки, мовляв, у перший рік показники мобілізації були гарні і люди добровільно йшли до ТСК та СП.
“Потім почалася системна робота, але деякі люди намагаються уникнути мобілізації. Навіть в європейських країнах, коли йде опитування, ми бачимо, що там маленький відсоток людей, готових потенційно захищати свою країну, якщо в них почнеться війна”, – пояснив депутат.
Про тих, хто чекає “русскій мір”
Також він прокоментував схвальну реакцію деяких українців на російські удари по ТЦК. Зокрема, за його словами, серед громадян України є і ті, хто чекає на “русскій мір”, коригуючи вогонь і підпалюючи автівки, але “це явище не є масовим, ці випадки не набувають загрозливих для України масштабів”.
“Тут мають працювати правоохоронні органи. В умовах воєнного стану відповідальність достатньо сувора. І органи Нацполіції, і Служби безпеки, і Державного бюро розслідувань мають ефективні механізми, важелі впливати на таку ситуацію і виявляти людей-ворогів України і застосовувати заходи, передбачені чинним законодавством”, – сказав Веніславський.
Російські удари по ТЦК: актуальні новини
Як повідомляв раніше УНІАН, в Україні закрили перший ТЦК. Йдеться про Вінницький міський. В установі повідомили, що це рішення прийнято з огляду на напружену ситуацію в країні та з метою убезпечення життя і здоров’я громадян. Перед тим війська РФ здійснили удари по низці ТЦК в Україні.
Народний депутат, секретар Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки Роман Костенко зазначив, що росіяни, коли зрозуміли, що інформаційної війни щодо ТЦК недостатньо і все-таки мобілізація продовжується, вони вишукують інші способи розхитати ситуацію. На його думку, це більш демонстраційні удари, адже багато основних ТЦК та СП релоковані і перебувають в інших містах, а вони б’ють саме по тим будівлям, які на картах або за мирних часів були.
Тим часом у російсбкому Міноборони, коментуючи нещодавні удари по терцентрах комплектування та соцпідтримки в Україні, підтвердили, що такі атаки завдаються цілеспрямовано.